Kurs Przewodników Beskidzkich - Bytom 2007/2008

Forum braci i sióstr od panoramek pw. Krzysia i Dżeq'a

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#16 2008-08-30 21:32:22

nitka

Użytkownik

Re: Wrzesień

Ja też będę, tylko znacie może godzinę spotkania...

Offline

 

#17 2008-08-30 21:34:00

nayanka

Użytkownik

Punktów :   

Re: Wrzesień

Szef zapraszał na 17

Offline

 

#18 2008-08-30 21:54:26

Mircia

Użytkownik

Re: Wrzesień

Zniżka to 50 zł Za wycieczkę już się nie płaci, a trwa ona trzy dni (można sobie skrócić do dwóch) My mieliśmy noclegi w Wiśle, a w programie Cieszyn i Ostrawę. Było nudno, bo kazali nam przez godzinę podziwiać lotnisko w Ostravie (gapienie się na odprawę jest nuudne), czytać rozkłady jazdy na różnych dworcach itp.   Ale po kilku miesiącach stwierdzam że warto ten kurs zrobić. Jako przewodnik przez rok nic nie prowadziłam, w biurach mi mówili, że "gdybym miała pilota..". Jako pilot wkrótce po odebraniu legitymacji miałam "umówionych" siedem wyjazdów i koszty kursu dość szybko mi się zwróciły.

Offline

 

#19 2008-08-30 21:56:59

Kot

Użytkownik

Re: Wrzesień

Mi też to mówią. Przewodnik się przyda, ale gdyby pan miał do tego uprawnienia pilota ...

Offline

 

#20 2008-08-31 20:02:54

Mircia

Użytkownik

Re: Wrzesień

No tak, bo pilot może praktycznie wszędzie... Tzn, nie może po górach i po tych miastach, w których obowiązuje przewodnik miejski. Broń Boże do Krakowa, bo tam chodzą patrole i pilotom wystawiają mandaty jak przyłapią na oprowadzaniu.. Ale fakt jest taki, że biura faktycznie preferują pilotów. I dugi fakt - nieco smutny - mało jest wycieczek górskich. Jak jadę z moimi górnikami na Czantorię, to oni mi w 90% zostają na Stokłosici przy budkach z piwem... Inni przewodnicy beskidzcy też  mi już mówili, że coraz trudniej jest zebrać grupę chętnych na taką "wyrype" po górach... a szkoda

Offline

 

#21 2008-08-31 20:39:11

Kot

Użytkownik

Re: Wrzesień

Ale przepisy mają sie zmienić i obecni przewodnicy z uprawnieniami pilota będą górą nad obecnymi pilotami. Nawet przewodnicy bez uprawnień pilota będą górą nad pilotami bez uprawnień przewodnickich.
Dlatego trzeba jak najszybciej robić uprawnienia pilota.

Pozdrawiam serdecznie i nauczycielom życzę wszystkiego najlepszego w nowym roku szkolnym
Krzysiek

Offline

 
Maksymalny rozmiar zdjęć do galerii to 800x600pic, miniatur 100X100pic a avatarów 60x60pic

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.thelgilius.pun.pl www.hitplaneta.pun.pl www.animako.pun.pl www.ikariam-gamma.pun.pl www.kzk.pun.pl