Kurs Przewodników Beskidzkich - Bytom 2007/2008

Forum braci i sióstr od panoramek pw. Krzysia i Dżeq'a


#1 2008-07-09 23:01:06

nayanka

Użytkownik

Punktów :   

Przepisy prawne

Dyskutuję o przepisach ze znajomymi i dostałam takie pytanie:

Jeśli komuś w życiu zdarzy się wypadek drogowy, gdzie nieumyślnie inny człowiek dozna obrażeń ciała powyżej 7 dni, lub będzie to wypadek ze skutkiem śmiertelnym, to pomimo wyroku za nieumyślne spowodowanie śmierci, można zostać przewodnikiem?

W przepisach jest "nie jest karana za przestępstwa umyślne lub inne popełnione w związku z wykonywaniem zadań przewodnika".

Czyli spowodowanie wypadku drogowego nie uniemożliwia zostaniaprzewodnikiem, tak?

A oświadczenia o niekaralności, które podpisywaliśmy, dotyczyły tylko ewentualnych przestępstw związanych z pełnieniem funkcji przewodnika?
Przecież jeszcze wtedy przewodnikami nie byliśmy.

Może mnie ktoś oświecić?

Offline

 

#2 2008-07-10 22:27:41

Kot

Użytkownik

Re: Przepisy prawne

nayanka napisał:

W przepisach jest "nie jest karana za przestępstwa umyślne lub inne popełnione w związku z wykonywaniem zadań przewodnika".

Dokładnie tak. Przed zostaniem przewodnikiem mogłabyś być karana np. za prowadzenie wycieczek bez odpowiedniego zezwolenia.

Pozdrawiam
Krzysiek

Offline

 

#3 2008-07-10 22:57:19

nayanka

Użytkownik

Punktów :   

Re: Przepisy prawne

A co z tym wypadkiem Krzysiu? Ktoś kto spowodował wypadek może zostać przewodnikiem?

Offline

 

#4 2008-07-11 21:46:07

Kot

Użytkownik

Re: Przepisy prawne

A wypadek był popełniony w związku z wykonywaniem zadań przewodnika?

Offline

 

#5 2008-07-11 21:57:36

nayanka

Użytkownik

Punktów :   

Re: Przepisy prawne

Nie, nie ale dziękuję za pomoc. Sam szefunio mi wytłumaczył
Jeśli wypadek był spowodowany nieumyślnie nie ma wpływy na wykonywanie pracy przewodnika. Ważne jest tylko to żeby nie był karany w związku z wykonywaniem tych zadań. Oświadczenia podpisuje się po to by zapewnić organizatorów, że wcześniej nie popełniło się wykroczeń wykonując zadania pilota lub przewodnika (mogła być np. odebrana licencja).
Spałam chyba na zajęciach

Offline

 
Maksymalny rozmiar zdjęć do galerii to 800x600pic, miniatur 100X100pic a avatarów 60x60pic

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wigry.pun.pl www.kardiologiadziecieca.pun.pl www.wolnelubanie.pun.pl www.gakuen-anime.pun.pl www.importtuning.pun.pl